Neporušené ostatky světců

29. května 2007 v 16:06 | Ceraa |  záhady
Nedávno jsem listovala Almanachem tajemna (doporučuji...sice je to bichle, ale jsou tam snad všechny známé) a našla jsem tam článek o neporušených ostatcích některých světců.
Podle tohoto článku v Almanachu jsou těla některých světců (například Svaté Bernadety nebo Svatého Cuthberta) neporušena i po stovkách let. Uvádí se důvod, že jim to zajistila silná víra v boha a samozřejmě to, že jsou svatí. Z jendnoho textu o svatém Cuthbertovi:
Umírá milován věřícím lidem v pověsti svatosti dne 20. března 687 a je pohřben v Lindisfarne. Když byl po jedenácti letech otvírán jeho hrob, byly jeho svaté ostatky shledány neporušenými. Po zničení Lindisfarne Dány roku 875 putovaly ostatky sv. Cuthberta několik let po severní Anglii, až konečně našly důstojný odpočinek v nově zbudované durhamské katedrále, kde spočívají dodnes. Dokonce i protestantská komise konstatovala ještě v šestnáctém století jejich neporušenost.
Zajémalo by mě, co jste si představili pod pojmem "neporušené," protože myslím, že spousta z vás si jistě nepředstavila, že tyto ostatky jsou neporušené- ale i v tom smyslu, že například i kůže zůstala hladká...
Něco o Svaté Bernadetě: její tělo bylo původně uloženo v kapli Svatého Josefa v Nevers (Francie). Potom, při exhumaci(vyzdvižení mrtvého těla z hrobu. Exhumace se provádí při překladu pozůstatků na jiné místo a pro vyšetřovací účely, vzniklo-li podezření z trestného činu.- za tuto informaci děkuji encyklopedii na Seznam.cz :)) se zjistilo, že její ostatky jejího těla jsou neporušené(oblečení- hábit se samozřejmě rozpadlo). Poté byla oblečena v nový šat a její tělo uloženo ve skleněné schránce v klášterním chrámě, kde je dodnes.
Co bych k tomu dodat....?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama