Vlkodlačí příběhy 2

12. ledna 2008 v 15:25 | Ceraa |  Vlkodlactví
Určitě jste si všimli, že jsem opět změnila design blogu, ta bílá už mi začínala lízt krkem :)
V minulém článku jsem citovala příběh Gillese Garniera.
Dnes už nebudu citovat, pouze poižívat Alamanach tajemna :) (takže použitá literatura)
Obyvatelé Kolína nad Rýnem možná ani netuší, že na jejich území žil v 16. století také vlkodlak, jmenoval se Peter Stubbe. Jeho vinna se prokázala jasně: zavraždil a snědl 13 dětí, včetně vlastního syna a dvě těhotné ženy. Svojí vlkodlačí podobu připisoval čarodějnému opasku, který mu věnoval ďábel. Nakonec byl 28. října 1589 lámán v kole, sťat a upálen.
V 16. a 17. století se tvrdilo, že ve vlky se proměňovali čarodějové a při sabatech útočili na lidi a na zvířata. Když se vlkodlak ve své vlčí podobě poraní, jeho zranění mu zůstane i po jeho zpětné přeměně ve člověka.
Příběh Francie (Auvergne) 1588
Vypráví o lovci, který uťal vlkovi tlapu, a když se s ní chtěl pochlubit místnímu šlechtici, zjistil, že tlapa se proměnila v ruku se zlatým prstenem. Šlechtic v prstenu poznal prsten své choťe a hned si to šel ověřit. Jeho žena si právě ošetřovala zmrzačenou ruku. Hned byla upálena jako čarodějnice.
V těchto letech se lykantropie považovala za mentální úchylku, či nemoc. Vlkodlaky obviňovali za to, že se proměňovali ve zvířata, než je poslali na smrt (opravdu...kvalitní obvinění, nemyslíte?).
Ve Francii se roku 1603 konal soud nad čtrnáctletým chlapcem, který snědl psa, batole a dvě dívenky. Sám přitom tvrdil, že mu pán lesa věnoval vlčí kůži a dehtovou mast, díky nimž se potom proměňoval ve vlkodlaka. Tohoto chlapce na smrt neposlali. Považovali ho za mentálně postiženého chapce se sklonem vymýšlet si bláznivé příběhy, a tak ho poslali na převýchovu do kláštera. Tam ale stejně ve 20 letech zemřel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cloe Cloe | 19. ledna 2008 v 15:33 | Reagovat

:)krásný článečky...Fact se ti to daří ;)

2 Ceraa Ceraa | 21. ledna 2008 v 18:29 | Reagovat

Téda díky, Cloe :) stoupla mi návštěvnost asi o 40% , takže já jsem spokojená! sice by se za mojí návštěvnost za týden styděl každý jiný, kdyby jí našel jako návštěvnost za den...ale to je detail, já jsem spokojená s tím, co mám...tedy zatím!

3 vlkodlacice vlkodlacice | 17. září 2012 v 21:38 | Reagovat

ja proste miluju tvoje stranky a pribehy atd. sou boží ! :)

4 Zuzana Zuzana | E-mail | 5. ledna 2013 v 13:35 | Reagovat

Dobrý den chtěla bych se na vás něco zeptat když se v tom tak vyznáte čím to je když se mi nění oči normálně je mám tmavě hnědé ale někdy a hlavně večer se mi měmej a mám je žluté,mám večer pičaté a tvrdé uši,mám ostré zuby všechno rozkoušu,a levou stranu obličeje mám divnou prosím poradte mi co se semnou dějě děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama