Guma

25. ledna 2009 v 0:12 | Ceraa |  Ostatní
V amerických filmech se poměrně často stává, že vám příšerný vichr z hor dofoukne přesně to, co hledáte v podobě letáku, a to přímo do obličeje... Je to jako dostat bezbolestnou facku od osudu. Nebo dopis od někoho, kdo se krčí vzadu ve vědomí a už ani neví, že tam vůbec je. Tyhle a jimi podobné stačí jenom trošku připomenout.
Stejně tak jako mně se každý týden objeví připomínka od Toplistu, že můj blog stále existuje. Bohužel, na světě jsou ale i takoví, kteří se naučili věci ignorovat a úspěšně to tak praktikují už - poslední článek tu je - v listopadu...

Asi zůstanu dneska u těch amerických filmů.
Nebo ještě nevymřeli tvorové, co nikdy neviděli romantickou komedii? Typická situace: vysoká vychrtlá blondýna dostane košem, zamkne vchodové dveře do svého superútulného bytečku a svalí se na pohovku. Když zjistí, jak jí od jejích azurově modrých očí skapávají na její dokonale čistý bílý gaučík slzy, vytáhne z šuplíku, náhodou přesně na dosah, velikánskou krabici kapesníků a vysmrká se jako slon, aniž by si rozmazala make-up. Do toho jí vyskočí na klín chlupatá koule.
Ale počkat! To je přeci roztomilý kocourek s diamantovým obojkem!
Hned poté, co vyskočí na ten běloskvoucí se gauč a cestou neztratí ani jeden černý chloupek, se přivine k blondýnce a začně vděčně vrnět...
Načež jeho majitelka vytáhne z imaginární kapsy mobil a zavolá své nejlepší kamarádce. Ta samozřejmě ihned nechá všeho a poslouchá její uřvaný pláč a vzlyky a vehementně přikyvuje, utěšuje a podporuje. Po ukončení hovoru se všechno vyřeší tabulkou čokolády.
A to i s ohledem na to, že jí nikdy předtím neviděla, protože počet kalorií je naprosto vyloučený jakékoliv životní situaci, ale tohle je přece něco jiného.
Příběh by mohl pokračovat dalšími scénkami o opilých na baru, prázdným kreditkách (když je totiž někdo zoufalý, tak přece nakupuje) nebo rozflákaném porcelánu po babičce. Ale tady jde o to, že jakmile se stane tohle, je po všem. Konec, šlus, finito.
Jakoby jim pak životem přejela guma a vymazala všechny drobečky minulosti... Blondýnka si začne nový život a vůbec ji nezajímají ty předchozí věci, taky k čemu, že ano?

Akorát tady nejde o rozchody, ale o všechno. Když se s někým pohádám, tak i přes tu omluvu nedostanu gumu, která mě a hlavně taky tomu druhému odstraní pocit viny. Hlavně když k tomu někomu oškliví být nechcete a pak si to vezete na zádech dál a masáž v nedohlednu...
Ještěže existují tužky, se kterými to pak všechno jde alespoň trošku napravit.
na závěr požehnejme Deviantartu... ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama